balikesirust

İslami Organizasyon ekibi

Düğünlerin en anlamlısı ve en duygusalı ilahili düğünlerdir diye düşünüyoruz. Dini bir düğün yapmak istiyor... 

Dini Düğün Organizasyonu

Daha önce ilahili düğün görmüş ve çok beğenmiş olabilirsiniz. Yakında olacak kendi düğününüz için de tam... 

Manisa İlahi Grubu

Manisa İlahi Grubu İlahi Grubu Dini düğün planlaması yapan her genç kız oldukça heyecanlı demektir. Tüm düğün... 

Bahçavan, İmamlarla Bir Araya Geldi

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçede görev yapan imamlarla bir araya geldi. Bahçavan, ilçede görev... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı May ile Kudüs’ü görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,İngiltere Başbakanı Theresa May ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili ilişkilerin... 

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONFERANSI

Kategori : Dursunbey Haber, Güncel Haberler - Etiketler : - Tarih : 14 Mart 2015

Dr. Necla Yasdıman, Bigadiç’te sevenleriyle buluştu.

Bigadiç İlçe Müftülüğü tarafından bayanlara yönelik olarak 08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle konferans düzenlendi. Dr. Necla Yasdıman’ın konuşmacı olarak katıldığı programı ilçe halkı ilgiyle takip etti.

Sunumu Bigadiç Kur’an Kursu Öğreticisi Ümmü Çiftçi tarafından yapılan konferansta, Bigadiç Kur’an Kursu Öğreticileri tarafından hazırlanan bir slayt gösterisi gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Bigadiç İlçe Vaizesi Gülferiye Baydar yaptığı konuşmasında, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İlçe Müftülüğü olarak hanımlarımıza değişik konularda bilgilendirme konusundaki faaliyetlerimiz çerçevesinde bir konferans tertip edilmesi için gerekli hazırlık ve çalışmalarda bulunduk. Bu münasebetle siz değerli hanımefendi kardeşlerimizin yakın ilgisi bizleri ayrıca memnun etmiştir. Nüfusumuzun yarısından fazlasını oluşturması, toplumu eğiten kesim olmaları sebebiyle toplumun geleceğinde de söz sahibi olan kadınlardır. Kadınlarımızın bilinçli, bilgili, eğitimli olmalarının toplum hayatındaki yeri ve tesiri hiçbir şekilde görmezden gelinemez. Biz de Başkanlık personeli olarak hanım kardeşlerimizin dini yönden bilgilendirilmesi görevini üzerine almış görevliler olarak bu hususta elimizden gelenin azamisini gerçekleştirme gayretindeyiz. Önümüzdeki günlerde de Çanakkale Şehitlerini Anma ve Kutlu Doğum Haftasında da yine siz değerli hanım kardeşlerimizle gerçekleştireceğimiz programlar vesilesiyle beraber olacağız. Konferansımıza katılmanız vesilesiyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra konferans vermek üzere kürsüye gelen, uzun yıllar Diyanet Başkanlığında hizmet etmiş olan Dr. Necla Yasdıman, dinleyicilere özetle; “Yüce dinimiz aileye ve aile münasebetlerine önemli ölçüde değer vermiş, aile bireylerinin birbirleriyle olan ilişkilerinin dini ölçüler içerisinde cereyan etmesi neticesinde ibadet sevabının da kazanılacağı, ailenin güçlü ve kuvvetli olduğu toplumların huzur ve saadet içerisinde olacağı, tersi düşünüldüğünde de nüfusun gittikçe azalacağı, fertlerin kalabalıklar içerisinde yalnızlaşacağı, kargaşa, sıkıntı ve problemlerin içinden çıkılmaz bir hale geleceğini” dile getirdi.

Konferansın sonunda Bigadiç İlçe Müftülüğü tarafından iştirak eden dinleyicilere günün mana ve ehemmiyetini hatırlatan ve özlü bir sözün ve Diyanet Başkanlığının logosunun bulunduğu magnet hediye edildi. Haber : Emrah ÇAKMAK – Bigadiç

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :